literatura/Wstęp do bajek...
... takie rzeczy wciąż się opracowuje i wydaje! Mało tego: produkuje się analogowe przyrządy pomiarowe, odbiorniki detektorowe i inne klamoty, w celach edukacyjnych i jako ekskluzywne prezenty... A interes się kręci, że hej! Tylko pozazdrościć.
Być może i u nas też kiedyś reforma zaskoczy. Tylko, że niewiadomo czy wtedy jeszcze ktoś w ogóle będzie pamiętał "jakie było pytanie"... :-)

Póki co, zapraszam do lektury powojennych wydawnictw politechnicznych, które funkcjonowały nie tak dawno w Polsce i które wychowały kilka pokoleń młodszych i starszych hobbystów i majsterkowiczów. Postaram się zaprezentować rozmaite, znane i mniej popularne książki i czasopisma wydrukowane w Polsce po roku 1945. Jako pierwszy jednak, zostanie opisany cykl, który wymyślono za naszą zachodnią granicą. Mam do niego ogromny sentyment, to raz… a dwa: do dziś nie opublikowano w Polsce czegoś równie zacnego… :-)

C.D.N.
powiększ ilustrację
powiększ ilustrację
artykuły
strona startowa wyślij e-mail do autora
1 2
zamknij ilustrację
prolog  aparaty telefoniczne  przyrządy i pomoce  zabawki i modele  magnetofony  literatura  foto galeria  Rzeszów w tle  kontakt